Registration date : 23.02.2007

SKIJANJE Empty
PostajNaslov: SKIJANJE   SKIJANJE Icon_minitimesri oľu 21, 2007 1:03 am

Hosp pobjedom do velikog kristalnog globusa

LENZERHEIDE - Austrijska skijašica Nicole Hosp osvojila je naslov ukupne pobjednice Svjetskog kupa. U posljednjoj utrci sezone, današnjem veleslalomu u Lenzerheideu, Hosp je uvjerljivo pobijedila, dok je njena konkurentica za osvajanja velikog kristalnog globusa Marlies Schild završila na 6. mjestu.

Hosp je u posljednju utrku Svjetskog kupa ušla s 30 bodova prednosti u odnosu na Schild. Bila je vodeća nakon prve vožnje veleslaloma, pa je u drugoj startala posljednja. Budući da je Schild bila peta nakon druge vožnje, Nicole Hosp bi i s 15. mjestom osvojila veliki kristalni globus. No, Hosp je odvozila bez kalkulacija te je s dvije pobjede u posljednja dva dana zasluženo osvojila Svjetski kup.

Druga je u današnjem veleslalomu bila Njemica Kathrin Hoelzl, na trećem mjestu završila je Austrijanka Michaela Kirchgasser.

Svindalu veliki Kristalni globus

ZAGREB - Norveški skijaš Aksel Lund Svindal pobjednik je ovosezonskog izdanja Svjetskog skijaškog Kupa nakon što je u posljednjoj utrci sezone, slalomu u Lenzerheideu završio na 15. mjestu, upravo onom koje mu je bilo potrebno kako bi zadržao prednost pred Raichom.

Upravo je Raich osvojio posljednji slalom, ali bila je to pirova pobjeda austrijskog skijaša s obzirom na to da je velikom greškom u subotnjem veleslalomu osvajanje Svjetskog kupa sveo na teoriju.

Raich će za utjehu u vitrine ponijeti mali kristalni Globus jer je ove sezone bio najbolji slalomaš svijeta.

Na posljednji pobjednički podij ove sezone uspeli su se i Mario Matt (0.97) i Manfred Moelgg (1.74). Ivica Kostelić završio je utrku na 12. mjestu s gotovo tri sekunde zaostatka za pobjednikom.