TALIYA-tales from the Cript
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TALIYA-tales from the Cript


 
Početna stranicaPortailGalleryPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 NOGOMET

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimepet oľu 23, 2007 1:51 am

Klasnićevo tijelo prihvatilo očev bubreg!

Sve je u najboljem redu, osjećamo se odlično i tata i ja. Liječnici su mi rekli da ću moći ponovno igrati - poručio je Klasnić

ZAGREB - Transplantacija je uspjela, tijelo mi je prihvatilo očev bubreg - javio je veselim glasom hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Klasnić u četvrtak navečer, šest dana nakon druge operacije presađivanja, koja je u tajnosti obavljena u Hannoveru još prošlog petka, 16. ožujka.

Podsjećamo, nakon prve operacije 25. siječnja u Bremenu, Klasnićevo tijelo je dan kasnije odbacilo majčin bubreg. Ivan i obitelj u međuvremenu su se odlučili za drugu bolnicu i drugog liječnika-specijalista. Kao najpogodniji donator pokazao se otac, Ivan Klasnić senior.

(Foto: AP)- Nisam htio izlaziti u javnost s viješću o novoj operaciji dok liječnici nisu bili sigurni da je tijelo prihvatilo novi organ. Hvala dragome Bogu, sve je u najboljem redu, osjećamo se odlično i tata i ja. Liječnici su mi rekli da ću moći ponovno igrati - poručio je Klasnić.

U ime hrvatske nogometne reprezentacije i suigrača želju za uspješan povratak životu uputio je izbornik Bilić:

- Rekao mi je prošli tjedan da će na operaciju, zato je i otkazao dolazak u subotu u Zagreb u svojstvu navijača. Priželjkujemo mu što brži povratak normalnom životu, a kasnije i terenu, jer Ivan to zaslužuje - rekao je Bilić.

Dr. Zoran Bahtijarević ne smije iznositi sve detalje o Klasnićevoj bolesti, s kojima je čitavo vrijeme upoznat, a kao i Bilić, poželio je Ivanu uspješan povratak, prvo životu, a potom i nogometu.

- Vjerojatno ću kasnije dobiti novi Klasnićev zdravstveni karton. Kao i kod svih dugotrajnih bolesti, Fifa i Uefa su već godinu i pol, otkako je sve počelo, upoznate s Klasnićevim problemom s bubrezima, jer zbog dopinških kontrola smo morali prijaviti sve lijekove koje je igrač uzimao - rekao je dr. Bahtijarević.

Klasnić bi sutra trebao izaći iz bolnice na kućnu njegu. U nadolazećem razdoblju očekuje ga uzimanje lijekova protiv odbacivanja organa, mirovanje te kontrole svaki tjedan. Ako sve bude u redu, na ljeto će moći početi s laganom fizičkom aktivnošću, ali će biti više izložen drugim bolestima, jer zbog lijekova koje će uzimati past će mu imunitet.

Važno je naglasiti da Klasniću nijedan bubreg nije izvađen, nego mu je očev presađen u donji dio trbušne šupljine s prednje strane, zbog čega pri profesionalnom bavljenju sportom postoji opasnost od nekog nenamjernog udarca u taj treći bubreg, koji je manje zaštićen.

Kronologija

3. studenoga 2005.

Nakon rutinske operacije slijepog crijeva liječnici su primijetili nepravilan rad Klasnićevih bubrega i propisali terapiju lijekovima.

6. siječnja 2007.

Klasnić hitno odvezen u bolnicu zbog želučanih problema, ali se sumnjalo na bubrege.

22. siječnja 2007.

Stanje s bubrezima toliko se zakompliciralo da je presađivanje od pogodnog donatora postalo nužnost.

25. siječnja 2007.

Klasniću je u klinici u Bremenu presađen bubreg majke Šime.

26. siječnja 2007.

Klasnićevo tijelo odbacilo je majčin bubreg, što se kod srodnih donora rijetko događa.

16. ožujka 2007.

Klasniću u Hannoveru presađen bubreg oca Ivana.

23. ožujka 2007.

Klasnića liječnici otpuštaju na kućnu njegu.
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimepet oľu 23, 2007 1:52 am

Ćorluka: Bolji smo, ali u subotu neće biti lako

ČATEŽ - U javnosti se stvorilo ozračje da nije upitno hoće li Makedonija pasti, nego da je u pitanju samo gol-razlika. Ne slažem se s takvim prosudbama. Mi smo uvjereni da smo bolji, ali svjesni smo da nam neće biti lako. Svjesni smo, baš zbog tog očekivanja javnosti, da bi za naše navijače bio strašan šok kad u subotu ne bismo pobijedili, zato smo maksimalno motivirani da ostvarimo makar minimalni ishod u našu korist - istaknuo je Vedran Ćorluka, naš najmlađi, a već standardni reprezentativac, koji je u A-vrsti debitirao pod Bilićevim vodstvom, u kolovozu u Livornu.

Danas Ćorluka spada u ne samo neupitne reprezentativce, nego nedvojbene za svoje mjesto u početnoj jedanaestorici. Na desnom stražnjem boku, gdje se pokazao kao najkorisniji.

• Iako ste ambiciozni, jeste li očekivali baš toliki svoj napredak u posljednje dvije godine?

- Iskreno, nisam! Prije dvije godine, u Interu, u prvih šest kola bio sam rezerva. U životu ponekad treba imati sreće, no važno je da se taj trenutak iskoristi. Meni se otvorio prostor kad su se neki igrači ozlijedili i ja sam ga iskoristio, doguravši, eto, do ovog statusa, koji ću se potruditi zadržati.

• Odgovara li vam najviše baš taj položaj na desnom stražnjem boku, na koji vas je, doduše silom prilika, postavio Bilić?

- Zadovoljan sam tim mjestom, puno više imam loptu u nogama, a to volim. Uvidjeli su to i treneri u klubu, pa me forsiraju na istom položaju. Nadam se da ću na toj poziciji i ostati.

• Koliki je problem vama iz zadnje linije što obranom neće zapovijedati Robert Kovač?

- Robert Kovač nedostajao bi svakoj momčadi u Europi, kako ne bi nama. Svi znamo koliko nam znači, no Šimić, Šimunić, Vejić i Živković su svi odreda dovoljno kvalitetni da ga nadomjeste.

• Koliko je vama u obrani važno što se na vrata, nakon što je propustio Tel Aviv, gdje smo primili tri pogotka, vraća Stipe Pletikosa, na kojeg ste ipak najviše navikli?

- Nije promjena vratara bila razlog trima primljenim pogocima protiv izraela. Runje je odličan vratar. No, istina je da ćemo sa Stipom na vratima dobiti veliku sigurnost, pogotovo sada kad je riješio nastavak klupske karijere.

• Je li vam lakše igrati u reprezentaciji ili klubu?

- Lakše mi je u reprezentaciji zbog boljih suigrača, koji su svjetski afirmirani, ali pristup mi je jednak. Jednako ozbiljno se pripremam, s jednakim motivom igram. Priznajem da posljednje utakmice u klubu nisam odigrao na reprezentativnoj razini, no bit će bolje.

• Koja vam je najbolja, a koja najdraža od šest utakmica za reprezentaciju?

- Najbolja mi je bila protiv Engleske, najjačeg suparnika dosad. Tada sam svima pokazao da se mogu nositi s najboljima. A najdraža mi je, jasno, ona u Moskvi, kad me Bilić prvi put postavio na desni bok zadnje linije.

• Očekujete li da ćete u subotu imati prostora za izlete u napad?

- Očekujem. Iako će se oni povući, bit će zgusnuti u sredini i isreno se nadam da ćemo i s desnog i s lijevog boka biti puno prilika za prolaz.

• Je li vam o Goranu Pandevu pričao njegov brat, vaš suigrač iz Dinama Saško?

- Nije. Saško je ipak Makedonac, navija za svoje, iako zna da smo mi favoriti. Gorana sam zato vidio na televiziji, fantastičan je igrač, sve zna s loptom, jedan je od glavnih igrača Lazija, koji se u Italiji bori za ligu prvaka, o njemu mislim sve najbolje, no imamo i mi u obrani igrača koji igraju u istoj ligi, koji su igrali protiv njega i koji će znati s njim (Šimić, op. p.).

• Kako su se uklopili pridošlice iz U-21 selekcije, Rukavina i Mandžukić?

- Odlično su se snašli. Znam kako im je, ne tako davno i ja sam prošao slično iskustvo. U ovoj reprezentaciji svakoga odlično prihvate. Drago mi je da su došla još dvojica iz moje generacije, nadam se da će svojim igrama zaslužiti da ostanu u reprezentativnom okruženju.

Šimić prešao iz Adidasa u Nike

Dario Šimić (31), stoper Milana i rekorder u broju utakmica za hrvatsku nogometnu reprezentaciju (87), popisao je nakon 15 godina nastupa u opremi Adidasa dvogodišnji ugovor s Nikeom.

U Termama Čatež ugovor je Šimiću na potpis donio Dalibor Fuštar, menedžer Nikea za Hrvatsku.
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimepet oľu 23, 2007 1:53 am

Dario Šimić napustio trening zbog skočnog zgloba


ZAGREB - Vijest za rubriku vjerovali ili ne: i Dario Šimić je iskrenuo skočni zglob!


Na večernjem treningu na glavnom terenu u Maksimiru Šimić je krivo stao na desnu nogu, zaboljelo ga je i iz preventivnih je razloga prekinuo vježbanje s momčadi. Malo se poigrao sa sinom Rokom, pozdravio roditelje koji su bili uz igralište, te se ranije zaputio u svlačionicu.

Prema riječima liječnika dr. Rakića i fizioterapeuta Sizgorea, nije riječ o ozbiljnijoj ozljedi. Neće biti potrebno čak ni preventivno snimanje u petak ujutro i subotnji nastup nije upitan. No, Šimić je nakon izlaska iz svlačionice vidljivo šepao, za razliku od Šimunića dva dana ranije i jedva kratko izjavio:

- Boli me, boli, i to dosta.

Inače, nakon vježbanja nabacivanja i prekida, zaigralo se na skraćenom terenu. Nominalno prva postava, u formaciji 4-3-3, ali s Vejićem umjesto Šimića, izgubila je od pričuva 1-5. Jedini je strijelac bio Balaban, a za pobjednike Mandžukić (2), Budan, Pranjić i Olić.

Prije treninga, nakon protokolarnog slikanja pokraj autobusa Croatiabusa, u povodu potpisivanja novog sponzorskog ugovora, reprezentativci i stožer su nekoliko minuta sudjelovali u snimanju promotivnog spota za hrvatsko-mađarsku kandidaturu za Euro 2012., koji će biti i sastavni dio kandidacijskog filma za završnu prezentaciju 17. travnja u Cardiffu, pred članovima Uefina IO-a.
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Broj postova : 895
Age : 45
Lokacija : http://www.rtl.hr/vijesti/prikaz/9479/
Registration date : 20.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimepet oľu 23, 2007 8:53 am

Fala Bogu za Klasnića
[Vrh] Go down
https://ekipa.niceboard.com
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimened oľu 25, 2007 1:03 am

Srce mooooje kuca za nju - jako vooooolim moju Hrvatsku srce moooooje kuca za nju - jako vooooolim moju Hrvatsku
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimened oľu 25, 2007 1:03 am

NOGOMET 858128 NOGOMET 858128 NOGOMET 858128 NOGOMET 858128 NOGOMET 858128
NOGOMET 464484 NOGOMET 464484 NOGOMET 464484 NOGOMET 464484 NOGOMET 464484
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimened oľu 25, 2007 1:04 am

ajmeeeeeeeeeeee poludila sam, prvo poluvrijeme sam bila u gostima, gledala jesam, al ono...al rekla sam ja....ima još vremena i za pobjedu kod onih 1:0 i taman dođem doma kad ono već 2:1 za hrvatsku, ajmeeeeeeeeee, vriskala sam ko luda, ma tooooooooooooooo
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimened oľu 25, 2007 1:23 am

Hrvatska preokretom do nove pobjede

ZAGREB - Pričuva Dario Srna i najbolji strijelac Bilićevih 'boysa' Eduardo da Silva donijeli su hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji četvrtu, ali najteže izborenu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2008. i sada sa 13 bodova s prvog mjesta mirno i prepuna samopouzdanja čeka lipanj i dvoboje s Estoncima i Rusima.

Disciplinirana i pokretljiva makedonska izabrana momčad, koju je sjajno postavio Srečko Katanec, odolijevala je 88 minuta, od 68. igrajući bez svog pocrvenjelog kapetana Sedloskog, strijelca za 0-1 iz slobodnog udarca, ali nije izdržala, jer Hrvatska je imala dužu klupu! Dario Srna pokazao se kao fenomenalni džoker s klupe; prvo je u 58. minuti izjednačio rezultat slobodnim udarcem u svom stilu, sličnim kakvog je s istog mjesta dao Turskoj u prijateljskoj utakmici prije tri godine, zatim je, u 68. minuti iznudio drugi, isključujući žuti karton zapovjednika makedonske obrane Sedloskog, da bi u 88. minuti centrirao nisku loptu sdesna za Eduarda, a našem Brazilcu, slično kao i protiv Engleza prije pet mjeseci, bio je dovoljan trenutak nepažnje dotad odličnih makedonskih stopera da zabije za 2-1!

Već nakon desetak minuta igre postalo je jasno da je pred Bilićevim izabranicima suparnik kojeg će biti teško probiti, koji će se teško predati. Katanec je maksimalno zgusnuo formaciju, makedonska zadnja i srednja linija zazidale su bedem ispred svoga šesnasterca, a Naumoski i Maznov maksimalno su sužavali koridore našim bokovima. Samo dva-tri puta u prvih 45 minuta naši su kombinatorikom probili bokove i odmah su bile prigode: Ćorlukina za Modrića u 21. minuti, koju je zaustavio makedonski blok, pa Babićeva za Rapaića u 27. minuti, ali centaršut je bio previsok za Mikija, a nekoliko naših obećavajućih akcija završilo je samo udarcima iz kuta za naše.

Balaban je dvaput loše pucao iz slobodnog udarca, za razliku od Goce Sedloskog u 36. minuti, kad je kroz pukotinu u živom zidu snažno upućena niska lopta prevarila Pletikosu. U nedostatku rješenja naši su se često odlučivali na centaršuteve koji su bili lak plijen visokih gostujućih stopera, a Nikoloski je na najvećem iskušenju prvog dijela bio u 44. minuti, kad je boksao udarac sa 18 metara Nike Kranjčara.

U nastavak je Slaven Bilić krenuo sa Srnom umjesto nervoznog Rapaića. Željan dokazivanja, uvjeren da je neopravdano na klupi, Srna je postao detonator eksplozije koja je uslijedila. Naši su zaigrali odlučnije, protok lopte bio je brži, plela se mreža oko Nikoloskog, no do prigoda se dolazilo teško. Naši su bili uvjereni da ih je austrijski sudac zakinuo, barem dvaput, za 11-erce (Kranjčar, Eduardo), no mišljenja smo da se nije Plautz dao prevariti, držao je isti kriterij, jer i u prvom djelu su Makedonci dvaput reklamirali najstrožu kaznu.

Nakon što su ostali s čovjekom manje, Makedonci su se tako dobro presložili da im se taj manjak nije osjetio, čak su našima pred kraj bili sakrili loptu, postojala je bojazan od nokauta, no presudila je želja, volja, dišpet, inat i Eduardo da Silva!

HRVATSKA - MAKEDONIJA 2-1 (0-1)

HRVATSKA: Pletikosa 5, Ćorluka 7, Šimić 6.5, Šimunić 7, Babić 6.5, Rapaić 5.5 (od 46. Srna 9), Modrić 8, N. Kovač 7, Kranjčar 6.5, Balaban 5.5, (od 80. Budan -), Eduardo 8

MAKEDONIJA: Nikoloski 6, Vasoski 6, Sedloski 7.5, Noveski 6, Popov 6, A Mitreski 6 (od 76. Janevski -), Šumulikoski 6.5, Lazarovski 6, Pandev 7, Naumoski 6 (od 60. Taševski 6), Maznov 6, (od 72. Weiss -)

SUDAC: Konrad Plautz 6, pomoćnici Mayr i Fellinger (svi Austrija).

STRIJELCI: 0-1 Sedloski (36), 1-1 Srna (58), 2-1 Eduardo (88, as: Srna)

ŽUTI KARTONI: Sedloski, Šumulikoski, Naumoski, Pandev (Makedonija)

CRVENI KARTONI: Sedloski (68)

STADION: Maksimir

GLEDATELJA: 28.000.
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimened oľu 25, 2007 1:24 am

LIVE: Hrvatska - Makedonija 2-1

ZAGREB - Na stadionu u Maksmiru sa početkom u 20.15 sati u sklopu kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo 2008. u Austriju i Švicarsku snage će odmjeriti izabrane vrste Hrvatske i Makedonije. Prijenos možete pratiti na našim stranicama.

HRVATSKA: Pletikosa - Ćorluka, Šimić, Šimunić, Babić - Rapaić, Kovač, Modrić, Kranjčar - Balaban, Eduardo

Izbornik: Slaven Bilić

MAKEDONIJA: Nikoloski - Vasoski, Sedloski, Noeski - Lazarevski, Mitreski, Šumolikoski, Popov - Maznov, Pandev, Naumoski

Izbornik: Srečko Katanec

Sudac: Konrad Plautz (Austrija)

TIJEK UTAKMICE:

KRAJ UTAKMICE U MAKSIMIRU, HRVATSKA JE U DRUGOME DJELU PREOKRENULA REZULTAT I OSVOJILA SVA TRI BODA.

90+2. min - Babić je prošao po boku, ali nije uspio ubaciti u sredinu gdje se nalazio Budan.

90. min - Sudac je produžio utakmicu za 4. minute

90. min - Pokušao je Kranjčar nakon dodavanja Eduarda, ali Makedonci blokiraju njegov udarac.

Eduardo Da Silva nakon prodora Darija Srne postiže gol za vodstvo Hrvatske 2-1

87. min - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL

86. min - Pokušao je Babić, lopta odlazi visoko iznad gola.

83. min - Pokušaj Srne, lak plijen za vratara Nikoloskog.

80. min - Iz igre je izašao Balaban, a priliku je dobio Igor Budan

76. min - Srna je pokušao iz kornera, ali lopta odlazi u gol aut.

75. min - Probao je Ćorluka, ali lopta je na putu prema golu zahvatila obrambenog igrača Makedonije i otišla u korner.

68. min - Drugi žuti karton Sedloskom nakon prekršaja nad Srnom.

65. min - Srna je izborio udarac iz kuta. Lopta dolazi do Modrića čiji udarac odlazi preko gola.

63. min - Hrvatska je konkretnija u drugome djelu utakmice, ali i Makedonija zna zaprijetiti.

1-1

Darijo Srna sjajnim udarcem iz slobodnog udarca svladao je Nikoloskog.

58. min - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

58. min - prekršaj nad Šimunićem na samom rubu kaznenog prostora.

57. min - Prošao je Modrić po lijevom boku, ali Sedloski otklanja opasnost.

56. min - Prekršaj nad Eduardom u kaznenom prostoru. Sudac je ostao nijem.

51. min - Kontakt Kranjčara i nogometaša Makedonije sudac nije okarakterizirao kao prekršaj za kazneni udarac.

49. min - Odlična lopta Srne za Ćorluku koji je uputio centaršut, ali obrana Makedonije je izbila loptu.

48. min - Kranjčar je pokušao iznenaditi Nikoloskog, ali vratar Makedonije je smirio loptu.

Engleska je završila svoje gostovanje u Izraelu sa remijem bez golova (0-0)

U poluvremenu je izbornik Bilić u svlačionici ostavio Rapaića, a u igru je Darijo Srna

Rusija je u međuvremneu povela 2-0 na gostovanju kod Estonije

KRAJ PRVOGA DIJELA UTAKMICE U ZAGREBU

45 +2 - Navodno simuliranje Naumoskog sudac kažnjava žutim kartonom, iako je TV snimka pokazala da je prekršaj Kranjčara bio više nego očit.

45. min - Odličan udarac Kranjčara, ali vratar Nikoloski je na mjestu.

40. min - Balaban je dva puta pokušao uputiti udarac, ali gusta obrana Makedonije je oba udarca neutralizirala.

38. min - Rusija je povela na gostovanju kod Estonije 1-0 u 66. minuti.

0-1 SEDLOSKI

35. min - Prekršaj Šimića u zoni udarca. Slobodni udarac izveo je Sedloski. Lopta bježi Pletikosi kroz ruke i Makedonija je povela. Katastrofalna reakcija Stipe Pletikose i našeg zida.

31. min - Luka Modrić je odlično smirio odbijenu loptu i pokušao svladati vratara iz daljine ali lopti se na putu ispriječio obrambeni igrač Makedonije.

26. min - Rapaić je propustio priliku utakmice kada je odlično nabačenu loptu Marka Babića poslao glavom iznad vratiju Makedonije.

25. min - Sjajno je prošao Babić, ali pada u duelu s igračem Makedonije. U nastavku akcije zaprijetili su gosti, ali lopta odlazi u gol aut.

22. min - Izvanredan prodor Ćorluke, povratna lopta za Modrića ali na putu prema golu lopti se ispriječio nogometaš Makedonije.

21. min - I izbornik Bilić reagira šaljući Srnu, Budana i Leku na zagrijavanje.

20. min - Nakon brze kontre Makedonija je izborila prvi udarac iz kuta koji je bio iznimno opasan, ali Šimić sjajno reagira.

15. min - Bomba Rapaića sa trideset metara. Tik iznad vratnice.

14. min - Pokušaj Kranjčara iz slobodnog udarca sa lijeve strane- lak plijen za Nikoloskog.

8. min - Balaban je pucao u živi zid, a na odbijenu loptu spetljao se Kranjčar i Makedonci su iznijeli loptu iz kaznenog prostora.

8. min - Prekršaj Sedloskog nad Kranjčarom. Slobodni udarac za Hrvatsku u zoni šuta. Sedloski je dobio žuti karton.

5. min - Makedonci su tražili najstrožu kaznu nakon jedne izbijene lopte naše obrane, ali sudac je odmahnuo rukom i pustio da se igra dalje.

2. min - Luka Modrić lijepo je gurnuo loptu u kazneni prostor Balabanu, ali sudac je označio nedozvoljeni položaj našeg napadača.

1. min - Makedonija je prva krenula sa centra.
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimened oľu 25, 2007 2:01 am

legenda

NOGOMET 2ld8wli
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimened oľu 25, 2007 2:03 am

evo gaaaaaaaaa

NOGOMET 48ms3dl
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimened oľu 25, 2007 2:38 am

HRVATSKA - MAKEDONIJA 2:1 Četvrta pobjeda Bilićeve selekcije u pohodu prema Euru 2008.
Srna i Eduardo za preokret protiv čvrstih Makedonaca



Na zagrebačkom Maksimiru je odigrana kvalifikacijska utakmica za odlazak na Europsko prvenstvo 2008. između nogometnih reprezentacija Hrvatske i Makedonije, a Bilićevi momci slavili su sa 2:1. Sljedeću utakmicu igramo 2. lipnja u Estoniji.

Slaven Bilić ipak nije pogodio s Milanom Rapaićem pretpostavivši ga Dariju Srni. Hrvatska je u prvom poluvremenu utakmice s Makedonijom igrala najslabije dosad u ovom ciklusu kvalifikacija, a Rapaić je, uz Pletikosu, bio tragičar prvih 45 minuta.

Hrvatska je prvi put u ovim kvalifikacijama gubila zahvaljujući neoprostivu propustu vratara Pletikose u 36. minuti. Prvi naš peh u toj akciji bio je Šimićev nepotreban prekršaj na Naumoskom na 20 metara od naših vrata, zatim su se Eduardo i Rapaić razmaknuli u živom zidu, a potom je šut Sedloskog prošao Pletikosu i “kroz ušicu” lopta se zakoprcala u mreži.

Mikijev promašaj
Do te nesretne 36. minute Hrvatska je imala tek prividnu nadmoć, ali čvrsta makedonska obrana nije nudila ni promil izgleda. Igra naših bila je rastrgana, nimalo slična onom izdanju u kojem su pregazili Engleze.

No, kada igrate s Makedoncima ne možete ni očekivati niz prigoda i svaka koja se ukaže je Božji dar. A jednu takvu je u 26. minuti Miki Rapaić propustio. Babić mu je idealno servirao loptu na glavu, makedonska mreža bila je nezaštićena, no Rapaić je reagirao kao veteran i promašio.

Uragan u nastavku
Bilić je u drugom dijelu odmah aktivirao Darija Srnu i njegovim je ulaskom odmah počeo uragan. Hrvatska je pritisnula goste u šesnaesterac i u 58. minuti napokon je probijen makedonski zid.

Darijo Srna postigao je rijetko viđen pogodak iz slobodnog udarca iskosa s ruba šesnaesterca zakucavši loptu u gornji kut.

Srna, apsolutni junak utakmice, inicirao je još jedan važan događaj. Natjerao je Gocu Sedloskog na prekršaj u 69. minuti, slijedio je drugi žuti karton i isključenje. Hrvatska je 20 minuta imala igrača više.

I u 88. minuti utakmica je odlučena. Opet je Darijo Srna obavio pola posla, prizemnom loptom pronašao je Eduarda, a brazilski je majstor sa pet metara zabio za 2:1. Hrvatska je iščupala pobjedu i sada je još korak bliže Austriji i Švicarskoj.

U Maksimiru je bilo 30.000 gledatelja od čega 1000 Makedonaca. U Zagrebu je poslijepodne prestala kiša, ali je teren bio sklizak i potencijalno opasan za vratare, što je odlučilo i gol Makedonaca.

U našoj skupini igrali su još i Estonija - Rusija te Izrael - Engleska. Rusi su pobijedili 2:0, a rezultat u Izraelu je bio vrlo dobar za nas - 0:0.

Slaven Bilić: Znali smo da će biti teško
"Znali smo da će to biti teška utakmica. U prvom poluvremenu smo bili bezglavi i neorganizirani. Igrali smo bez prave ideje, previše smo srljali i trošili se," istaknuo je hrvatski izbornik Slaven Bilić nakon utakmice.

U drugom poluvremenu gledali smo posve drugačiju igru Bilićevih odabranika.

"Makedonija je dobro organizirana i trkački snažna reprezentacija. No u nastavku smo odigrali daleko bolje i zasluženo smo pobijedili," dodao je Bilić.

Junak utakmice postao je Darijo Srna koji je ulaskom u drugom dijelu oživio naše redove. Postigao je pogodak i asistirao za drugi.

"Bilo je teško gledati utakmicu na klupi, no izbornik je tako odlučio i poštujem njegovu odluku. U drugom poluvremenu smo bili mnogo agresivniji i življi što se isplatilo," kazao je Srna.

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je napadač Dinama Eduardo da Silva, koji je sedmi put zatresao suparničku mrežu u "kockastom" dresu.

"Sretan sam, posebice što je pogodak pao u 88. minuti. Borili smo se, bilo je teško no zasluženo smo slavili," izjavio je Eduardo.
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimened oľu 25, 2007 2:40 am

NOGOMET 4i1ief5
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimened oľu 25, 2007 2:40 am

e daaaaaaaaaaaaaaaa, srnin gol je bio savršen, ma presavršen, odličan, odličan
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimened oľu 25, 2007 2:43 am

ovo je za vjerovali ili ne....................

Policija: Susret Hrvatske i Makedonije prošao bez izgreda

ZAGREB - Susret nogometnih reprezentacija Hrvatske i Makedonije na zagrebačkom Maksimiru prošao je bez izgreda, a u policiji posebno zadovoljstvo ističu činjenicom što na stadionu prvi puta nakon dugo vremena nije zapaljena niti jedna baklja.

U Maksimiru je bilo oko 30 tisuća navijača, nije zabilježen niti jedan ozbiljniji izgred, kao ni šteta na stadionu ili gradskim ulicama, doznaje se u zagrebačkoj policiji.

Jedini nesretan slučaj dogodio se na stadionu kada je 35-godišnji hrvatski navijač, snimajući s kamerom, pao preko ograde s oko dva metra visine. No, ozlijeđeni je nakon liječničke pomoći u Traumatološkoj klinici pušten kući.

Prije i za vrijeme utakmice policija je uhitila 16 domaćih i pet gostujućih navijača. Svi su uhićeni preventivno ili zbog manjih izgreda poput alkoholizma, pokušaja unošenja baklji, remećenja javnog reda i mira, naročito drskog ponašanja ili neposjedovanja osobne iskaznice.

U policiji su zadovoljni što su im se prije utakmice javili svi navijači kojima je zbog ranijih izgreda izrečena zaštitna mjera da se prije utakmice moraju javiti u najbližu policijsku postaju, osim jednog mladića koji je pronađen u Maksimiru.

U kvalifikacijskoj utakmici za Europsko nogometno prvenstvo 2008. reprezentacija Hrvatske pobijedila je Makedoniju 2:1.
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimened oľu 25, 2007 2:46 am

Liječnici kažu da će ­Klasnić ponovno igrati

Prije dva mjeseca Ivanovo je tijelo odbacilo majčin bubreg. Novo presađivanje, ovaj put očeva bubrega, obavljeno je u tajnosti 16. ožujka
Ivan Klasnić dobio je novi bubreg! Iako je bilo najavljeno da će ga operirati nakon Uskrsa, sve je obavljeno prošloga petka. Operacija je uspjela, bubreg oca Ivana Klasnićevo je tijelo prihvatilo.
- Mi smo znali da će ga operirati, ali on je želio da sve ostane tajna. Čuli smo se, dobro je, želim mu da što prije počne normalno živjeti, nakon toga da se vrati i na travnjak. Ne trebam naglasiti da ćemo i protiv Makedonije igrati za njega - kazao je Slaven Bilić. S Ivanom su se telefonski čuli mnogi igrači, među njima i Jurica Vranješ te Josip Šimunić.
- Nemojte me pitati o Ivanu, samo ću reći da je dobro - prozborio je Vranješ. Malo je opširniji bio Šimunić:
- Pričali smo pola sata, kaže da je dobro. Ma, bit će sve u redu, brzo će se on oporaviti.
A Ivan Klasnić jučer je izišao iz bolnice, obitelj je napokon odahnula.
- Sad smo se smirili, nakon tri mjeseca drame došli smo k sebi, odahnuli - rekao nam je Ivanov brat Josip te dodao:
- Ipak, još nećemo slaviti da ne ureknemo. Ivan mora piti lijekove, ići na preglede, a liječnici pratiti nalaze.

Ivan uz TV i suigrače
Pričalo se da će Ivanov brat Josip biti donor bubrega, na kraju je to ipak bio otac Ivan.
- Pokazalo se dobrom odlukom, tijelo je prihvatilo njegov bubreg. Valjda bolje odgovara Ivanu - rekao je brat Josip. Ivan će danas biti uz TV i gledati utakmicu.
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimened oľu 25, 2007 2:47 am

Klasnić: Spreman sam sve riskirati kako bih ponovno igrao

BREMEN - Prekrasno sunčano subotnje prijepodne u Bremenu dodatno je oraspoložilo i Ivana Klasnića. Postoperativni dani teku bez ikakvih problema, sve je super, osmijesi ponovno prevladavaju u obitelji hrvatskog nogometnog reprezentativca.

- Sve je u najboljem redu, onako kako smo zamislili i kako smo željeli da bude. Liječnici mi kažu da nema nikakvih komplikacija, moram samo na redovite kontrole koje ću obavljati ovdje u Bremenu. Dijaliza nije potrebna - na početku je rekao Klasnić dodavši da se i njegov otac, Ivan senior, koji mu je u ovom drugom pokušaju donirao bubreg, također dobro oporavlja u Hamburgu.

Ivan je, dan nakon povratka iz Hannovera gdje je operiran, bio spreman za svaku suradnju. U razgovoru ga, ovaj put, nije omela ni tromjesečna kćerkica Fabienne-Coleen koja je, ako se može tako reći, najviše profitirala u tjednima u kojima joj se otac, nažalost, ne može baviti svojim poslom - igranjem i treniranjem nogometa.

Kćerkin osmijeh liječi sve

- To je najveće bogatstvo koje sam dobio u ovom razdoblju. Zdravstveno je bilo teško, misli su nekad bile crne, ali moje zlato me izvlačilo iz svega. Bilo je i nelagode zbog svega što se događalo nakon prvog pokušaja presađivanja, ali njezin osmijeh rješava sve probleme. Igramo se zajedno, vodim je u šetnje. Nije lako sada, samo tjedan dana nakon operacije, ali zdravlje je toliko dobro da možemo mnogo vremena provoditi zajedno.

Optimizam i ljepotu koje mu je donijela ova subota Klasnić prenosi i na ono što ga tek očekuje. Iako je u neobičnoj i zapravo teškoj situaciji, pozitivno gleda na svoju nogometnu budućnost. Na takva ga razmišljanja ohrabruju i liječnici koji su ga operirali u Visokoj školi za medicinu u Hannoveru, 120 km od Bremena.

- I dalje vjerujem da ću biti spreman za ljetne pripreme. Ne bih volio ništa ureći, posebno zbog onoga što se događalo nakon prvog presađivanja, ali računam da ću opet igrati nogomet. Kao što sam vam već rekao, ne moram na dijalizu, nema nikavih poteškoća. Ako se budem oporavljao ovim tijekom, već za dva tjedna mogao bih početi s prvim vježbama u teretani i plivanjem. Liječnici misle da bih nekoliko tjedana nakon toga mogao početi trčati. Znam da situacija nije idealna i da me čeka velika borba te da bi sve bilo ljepše i bolje da sam zdrav, ali moram se priviknuti na ovo što mi se dogodilo. Zato ne bih ništa više prognozirao o svom povratku. To je ono najosnovnije što mi se dogodilo - rekao je Klasnić.

Novi bubreg nalazi se u trbušnoj šupljini Klasnićeva tijela. Za razliku od bubrega s kojima se rađamo i koji su zaštićeni, presađeni organ je izložen udarcima izvana, koji bi u surovom nogometnom svijetu mogli biti česti. Ne želimo reći namjerni, kako bi jedna momčad oslabila suparnika.

- Svjestan sam svih rizika koje mi ponovno igranje nogometa donosi. Ne znam ni za jedan ovakav slučaj u mojem sportu, ali spreman sam sve pokušati kako bih opet igrao nogomet, ponovno tresao suparničke mreže. Uskoro ću ići kod ortopeda, oni će mi napraviti posebnu zaštitu za dio tijela u kojem se nalazi presađeni bubreg. Ne znam točno kako će to izgledati i hoću li to nositi ispod dresa. Ta zaštita mi sigurno neće smetati u ponovnom razveseljavanju navijača. Vjerujem da ću opet dobro igrati nogomet.

Bez komentara na Allofsa

A kada je u pitanju igranje nogometa, zasebna je tema odnos Klasnića i Werdera, odnosno njegova sportskog direktora Klausa Allofsa.

- Obavijestio sam klub da idem na novu operaciju i najavio da ćemo dva, tri tjedna poslije nje ponovno razgovarati. Nisam otipisao mogućnost da i dalje ostanem na Weseru - izjavio je.

Ivan nam je potvrdio autentičnost izjava svoje supruge Patrizije na Allofsov račun.

- Ona je to rekla jer se tako osjećala i s tim nemam problema. Pročitao sam i komentare njemačkih novina, neke reakcije Allofsa, ali to ne želim komentirati. Očekujem da ćemo održati taj sastanak koji smo ranije dogovorili i onda ćemo svi biti pametniji - dodao je.

Ako je već Klasnićeva sudbina u Werderu upitna, ona u reprezentaciji nije.

- Uvjeren sam da će momci srediti Makedoniju (razgovor vođen prije početka utakmice, nap. a.). A kad se oporavim, kad budem skroz zdrav i spreman, vjerujem da ću imati novu priliku zaigrati u hrvatskom dresu - optimističan je Klasnić.

`Molim bez fotografiranja`

Nakon što je operativni zahvat tako dobro prošao, željeli smo zabilježti i “svježu” fotografiju Ivana Klasnića. Da hrvatska javnost, koja je tijekom ovih mjeseci nebrojeno puta izražavala podršku našem nogometašu, vidi kako se Ivan nakon svih problema dobro osjeća. I da on njima “osmijehom” potvrdi da je sve dobro te da svi vjerujemo da će opet igrati nogomet.

- Molim vas, samo bez fotografiranja. Poručujem im neka mi vjeruju na riječ, dobro se osjećam. Ipak su dvije operacije iza mene, krećem u oporavak za koji mi treba mir, zato vas molim za toliko razumijevanja. Zbog tog mira sam napravio i ovaj “trik” s datumom operacije. Cijenim zanimanje javnosti, poštujem novinare, ali u tim delikatnim danima želio sam potpuni mir i samo najbliže ljude oko sebe.
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimened oľu 25, 2007 2:52 am

Bilić: Makedonci su dali gol ni iz čega

ZAGREB - Srečko Katanec je kurtoazno čestitao Hrvatskoj na velikoj pobjedi, ali je imao i primjedbi. Najviše ga je smetala “smiješna arbitraža” austrijskog djelitelja pravde te uvrede i pljuvačke, koje su prema njemu poletjele s hrvatske klupe.

- Hrvatska je bila bolja, mi nismo skoro ništa napravili prema naprijed! Bilo je još nekih stvari, kao naprimjer - kriterij suđenja, smiješno dijeljenje žutih kartona, no loš sudac nikako ne umanjuje zasluženu pobjedu Hrvatske.

Je li ključni detalj utakmice bilo isključenje Sedloskog?

- Ne bih rekao da je to bio ključni trenutak, ključno je bilo što smo mlako ušli u drugo poluvrijeme. Puštali smo Hrvate da lako dolaze u zonu udarca...

Zasmetalo ga je i što je Robert Prosinečki pljunuo prema makedonskoj klupi u času kada je pao drugi gol.

- Takve vam stvari doista ne idu na čast, no u nogometu je tako...

Jeste li se poslije utakmice pozdravili s Bilićem?

- Nisam jer se nismo vidjeli, ali ću mu svakako čestitati na pobjedi! No vaši treneri bi morali biti mirniji. I ja sam nervozan i skačem, ali ne pljujem prema suparničkoj klupi...

U zaključku će Katanec reći:

- Naš cilj nije plasman na EP-u, nama je važno da namučimo naše protivnike. I Hrvatsku smo namučili, a što ćemo rezultatski napraviti - teško je reći.

Na kraju je poželio Ivanu Klasniću brz oporavak, zbog čega su mu svi novinari zapljeskali.

Slaven Bilić je najprije zahvalio publici i rekao:

- Bili smo u pravu kad smo ovu utakmicu označili velikom! Nije nam ‘trebao’ gol da se trgnemo, niti smo u utakmicu ušli ‘preslabo napaljeni’. Jednostavno, trošili smo previše snage, nije bilo kompaktnosti i čekali smo da pojedinci nešto naprave. A Makedonci su nam dali gol iz ničega...

Preokret je došao u drugome dijelu utakmice.

- Do isključenja sam strepio i strahovao od kontre i Gorana Pandeva, igrača svjetske klase. Nismo dobili utakmicu samo na karakter, već i na kvalitet. Makedonci su se pokazali kao neugodan suparnik, makar su samo dvaput pucali po golu. Velika je ovo pobjeda, a uvjeren sam da će nam u Skopju biti lakše.

Komentirao je i ostale rezultate u skupini.

- Rusi imaju izvanrednu momčad, vidi se da ih je Hiddink doveo u red. Posebno su neugodni u gostima. Drago mi je da je Engleska igrala ‘nulu’, to je veliki plus za nas. Sad nas čekaju dvije krucijalne utakmice, od čijeg ishoda zavisi naš plasman na EP-u. tž

IZJAVE IGRAČA:

Pletikosa: Gol je moja pogreška

Jane Nikoloski:

- Prvo poluvrijeme smo imali odličnu igru, posjed lopte u svoju korist, zasluženo smo vodili, a u drugom dijelu je krenulo naopako. Prvi pogodak Hrvatske je moj kiks. Nisam smio otići na prvu stativu, i to je presudilo pobjednika na kraju. Suđenje? Sigurno je bilo jedno 10-15 posto u korist domaće momčadi, no tako je svuda. Na žalost, pogodak smo primili u posljednjim trenucima, no igra se 90 minuta.

Veliče Šumulikoski:

- U prvom poluvremenu smo igrali odlično, dok smo u drugom pali, što je vjerojatno razlog i brzog izjednačenja, te isključujućeg kartona. Hrvatska je pokazala da ima odličnu momčad.

Goran Pandev:

- Nakon što smo postigli pogodak, igrali smo odlično i bili smo blizu drugog pogotka. U nastavku nas je na početku presjekao pogodak Hrvatske, potom je isključen Sedloski, pa smo se morali braniti. Žao mi je što smo bili blizu dobrog rezultata, ali nismo na kraju uspjeli. Pokazali smo da Makedonija nije loša, no prvi pogodak Hrvatske je sve okrenuo. Hrvatska je odlična reprezentacija i bez problema će se plasirati na Europsko prvenstvo.

Luka Modrić:

- U prvom dijelu je bila prevelika praznina u središnjici. Nismo imali kontrolu igre, no u nastavku smo se konsolidirali, zgusnuli se na terenu i bilo je pitanje vremena kada ćemo zabiti gol. Pogodak Srne nas je dignuo, još više učvrstio na putu prema pobjedi, a Makedonija je pokazala da ima odličnu momčad. Ne bih rekao da je sve gotovo, ima još utakmica, a ovo je u kvalifikacijama sigurno bila naša najteža utakmica. Svi su očekivali laganu pobjedu, a ispalo je teško.

Dario Šimić:

- Makedonija nas je u prvom poluvremenu pomalo iznenadila. Međutim, kada je bilo najteže, pokazali smo karakter i uspjeli preokrenuti rezultat. Dosta su nas namučili, ali smo na kraju zasluženo slavili.

Eduardo:


- Makedonija je jako dobro stajala na terenu, pokazali su se kao odlična momčad, no naše zajedništvo i bolja igra u nastavku dovela nas je do zaslužene pobjede. Kod drugog pogotka sam osjetio prostor, ušao u njega, a Srna mi je sjajno asistirao. Korak smo bliže Europskom prvenstvu, ali daleko je da je sve već gotovo. Krenuli su me pogoci u klubu i reprezentaciji, sretan sam zbog toga, kao, naravno, i zbog igre cijele reprezentacije.

Aleksandar Vasoski:

- Odigrali smo prvi dio dobro, a onda smo skroz pali u drugom dijelu. Ne znam zbog čega smo odigrali tako loše. To je naša boljka već godinama, tako je bilo i s Rusijom. Ostali smo bez glavnog igrača i čestitam Hrvatskoj na pobjedi.

Vedran Ćorluka:

- Teška utakmica, znali smo da će oni igrati na kontre, no mi smo stajali preširoko u prvom poluvremenu. Oni su imali sreću kod prvog pogotka, mi sreće kod isključenja, a mislim da smo zasluženo pobijedili.

Milan Rapaić:

- Prvi dio bili smo u velikim problemima, a drugi dio dečki su odigrali izvanredno. Srna je zabio i namjestio i mislim da je igrač utakmice, no najvažnije je da smo mi pobijedili. Dali smo sve od sebe i s današnjim rezultatom Engleza približili smo se Europskom prvenstvu.

Josip Šimunić:


- Odličan rezultat, teška utakmica. Primili smo gol bez veze, ali smo pokazali naš mentalitet jer mi ipak nikad nismo izgubili na našem terenu. Ovo je velik korak prema Švicarskoj i Austriji.

Stipe Pletikosa:

- Gol je moja pogreška, moram reći da sam loptu vidio tek na kraju, a da je bilo toplije vjerojatno ne bih pogriješio, Bog je bio uz nas i moji su suigrači pokazali veliki karakter i važno je da smo mi na kraju pobijedili. Međutim, još nije ništa gotovo, čeka nas još dosta teških utakmica, ima se igrati za još puno bodova.

Sudac Plautz se izgubio


Austrijanac Kontrad Plautz nije bio dobar. Taman kada se učinilo da zna kakav ga posao čeka i da ga je spreman obaviti korektno (nije nasjeo na odglumljeni pad Pandeva, Sedloskom je u 15. minuti “zafitiljio” žuti karton...) počeo je tonuti. Makedonci možda imaju razloga sumnjati u odluku kada je nakon prodora u našem 16-ercu pao Šumulikoski, ali je kompenzirao učinivši još jednu pogrešku dvije minute kasnije - kada je prodirao Babić.

A zviždaljka se nije čula. Naumoskom je dao žuti karton za simuliranje, kojega, sigurni smo, nije bilo. Dapače, sudac je prvo propustiti dosuditi zaleđe, potom je prekršaj na rubu hrvatskog 16-erca okarakterizirao kao glumu Naumoskog.

I u drugom dijelu je nastavio s pogreškama, pokazavši da ne kontrolira situaciju na travnjaku. Imao je i dobrih trenutaka, kao što je onaj kada je, čini nam se ispravno, Eduardov pad u blizini makedonskog gola procijenio nedovoljno ozbiljnim za 11-erac. Zasluženo je isključio i pregrubog Sedloskog. U svakom slučaju, sve skupa je bilo premalo dobrog, a previše pogrešaka.

Publika

Navijači odlični 90 minuta


Da se može bez izgreda i problema, “kockasti” su navijači pokazali i ovom prilikom. Zdušno su bodrili hrvatske nogometaše i onda kada im nije išlo posebno dobro. U 15. min. drugog poluvremena, skandirajući Pletikosino ime, sigurno su dotakli u dušu hrvatskog vratara koji se do kraja utakmice gotovo iskupio za onu početničku pogrešku iz prvog dijela. Zviždanje tijekom intoniranja himne gostiju čulo se i ovoga puta, no recimo da zbog svega ostalog, tu nekulturnu gestu, koja se konstantno ponavlja, možemo oprostiti.
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimened oľu 25, 2007 2:56 am

MAKEDONCI TVRD ORAH
'Izgledali smo kao kobasica'


NOGOMET 46xvc54
Pobjednički skok Slavena Bilića


Slaven Bilić je slikovito opisao izgled svoje momčad u prvih 45 minuta. 'Igrali smo bezglavo.' Kada su njegovi igrači usporili, stigli su i pogoci. 'Dobili smo ih na kvalitetu.'

Muke po Makedoncima su ipak završile novim trijumfom Bilićevih beba. Eduardov pogodak u 88. minuti donio je hrvatskoj reprezentaciji nova tri boda, ali i veliko olakšanje na klupi. Pobjednički je niz nastavljen i Vatreni su još jedan korak bliže Švicarskoj i Austriji.

Ali u prvom poluvremenu Hrvatska nije pokazali ni djelić igre na koju smo naviknuli u Bilićevom mandatu. Makedonija je predvođena odličnim Goranom Pandevom kontrolirala situaciju na travnjaku, dok je na gostujuća obrana na čelu sa strijelcem Sedloskim bila neprelazna.

"U prvom poluvremenu smo bili bezglavi i neorganizirani. Htjeli smo što prije doći do gola. Igrali smo bez prave ideje, previše smo srljali i trošili se. Na terenu smo tada izgledali kao kobasica", istaknuo je hrvatski izbornik.

"Makedonija je dobro organizirana i trkački snažna reprezentacija. No, u nastavku smo odigrali daleko bolje, krenuli smo sporije i organiziranije prema njihovim vratima, a Srna je bio dodatni impuls uz kojeg su se razigrali Kranjčar i Modrić. Počeli smo stvarati šanse", nastavio je Slaven Bilić, koji je imao i plan B.

"Bez obzira na isključenje, u poluvremenu smo se dogovorili da ćemo, ako krenemo suludije, staviti još jednog napadača, ali Niko se strašno digao, stvarali smo situacije za pogodak, pa nije bilo potrebe za trećim napadačem", izjavio je hrvatski izbornik i otkrio ključ uspjeha.

"Dobili smo ih na kvalitetu, no sada ne treba opet pasti u euforiju. I da je završilo 1:1, opet bih rekao da smo drugo poluvrijeme odigrali odlično, permanentno smo ih pritiskali, kvalitetom napadali i na kraju zasluženo pobijedili", zaključio je Bilić.

Junak utakmice postao je Darijo Srna, koji je ulaskom u drugom dijelu oživio hrvatske redove. Postigao je pogodak i asistirao za drugi. A na njegu je Goce Sedloski zaradio drugi žuti karton i isključenje.

"Bilo je teško gledati utakmicu na klupi, no izbornik je tako odlučio i poštujem njegovu odluku. U drugom poluvremenu smo bili mnogo agresivniji i življi, što se isplatilo. Ako ću ovako stalno igrati, onda mogu svaki put biti na klupi", šaljivo je dometnuo Srna.

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je napadač Dinama Eduardo da Silva, koji je sedmi put zatresao suparničku mrežu u kockastom dresu.

"Sretan sam, posebice što je pogodak pao na samom kraju utakmice. Borili smo se, bilo je teško, no zasluženo smo slavili", izjavio je Dudu, a s njim se složio i na poluvremenu zamijenjeni Milan Rapaić, koji je svoje mjesto prepustio Srni.

"U prvom poluvremenu je bilo jako teško. Makedonci su odigrali odlično, no u drugom dijelu smo nametnuli svoju igru, a Srna je napravio dva vrhunska poteza. Bolji smo i kvalitetniji, što smo na kraju i dokazali", rekao je Rapaić.
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimened oľu 25, 2007 2:58 am

CIGANKA MI GATALA
Bilićevo praznovjerje



Sretna naušnica, sivo HNS-ovo odijelo, obična košulja i kravata, te cipele od antilopa. Dobitna kombinacija s prethodnih šest utakmica u igri je i za Makedoniju. 'Praznovjeran sam, nemam što kriti.'

Pobjedničko HNS-ovo odijelo je već spremno. Sivi sako, obična košulja i prigodna kravata, s malim grbom na dnu, uključujući i tamnosmeđe antilop-cipele, činili su dobitnu kombinaciju u prethodnih šest susreta otkako je Slaven Bilić preuzeo kormilo hrvatske reprezentacije. U istoj će odori biti i protiv Makedonaca, bez obzira na moguću hladnoću.

"Neću staviti kaput ni da mi prijeti smrzavanje. Izdržat ću u klasičnoj 'uniformi', neću ozepsti, jer sam navikao cijelu utakmicu prostajati, a stavim i potkošulju. Kaput bi me stezao, osjećao bih se kao da nosim nekakav nepoznati teret. Ostajem u odijelu, pa kud' puklo da puklo", rekao je hrvatski izbornik i priznao:

"Jesam, praznovjeran sam, nemam što kriti. Moja uobičajena odjeća mi je bila sretna u prethodnih šest susreta, ne kanim nesreću izazivati bilo kakvim preinakama", Bilićeva je logika.

Izbornik je svjestan da je svaka pomoć, pa čak i 'nepoznate sile', dobrodošla protiv Makedonije. A u igru sudbine je ionako vjerovao i kao igrač. Čak i više nego danas, toliko da mu je to ponekad i smetalo.

"Na igralištu prilikom ulaska ni za živu glavu ne bih nagazio aut-liniju, izbjegavao bih i linije kaznenog prostora, ali, naravno, ne do granice apsurda. Ako bi se napadač spuštao prema našem golu, zaboravio bih 'gatanja' i potrčao za njim, ne pazeći gdje stajem", otkrio je Bilić.

U međuvremenu se pomalo oslobodio praznovjerja jer je shvatio da ga ti sitni rituali sve više opterećuju, no neke je zadržao pretpostavljajući da će mu pomoći. Tako mu danas lijevo uho krasi sretna naušnica.

"Kupio sam je u Opatiji, uoči sraza mladih reprezentacija Hrvatske i BiH, kada sam se opraštao od vođenja tog uzrasta. Prije sam naušnice gubio, ali ova se dobro drži i sve sam uvjereniji da mi je sretna", rekao je izbornik u razgovoru za Sportske novosti.
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimened oľu 25, 2007 9:12 pm

Bilić: Početak sa Srnom na klupi bio je dobra stvar!


NOGOMET 4gqq1li

ZAGREB - Srna je bio fantastičan, ali ključno je bilo što smo u 2. poluvremenu promijenili način igre. Postali smo strpljivi i kompaktniji, čekali smo vezne i bočne igrače da se priključe napadu, što u prvom poluvremenu često nije bio slučaj. Neki to sada okreću, neki menadžeri gledaju usko svoje interese, no to nas neće destabilizirati niti pokolebati - naglasio je Slaven Bilić jutro poslije 2-1 s Makedonijom, najteže izborene pobjede u kvalifikacijskom ciklusu za Europsko prvenstvo u nogometu 2008.

Činjenica je da su ulaskom Srne na poluvremenu umjesto Rapaića naši dobili na agresivnosti, te da je upravo Srna svojom kvalitetom realizirao slobodni udarac iz teške pozicije, iznudio isključenje Sedloskog u 68. minuti i asistirao Eduardu za pobjedu. Naši su sa Srnom uspijevali više pritisnuti Makedonce i momčadski gubiti manje snage na dovođenje lopte pred njihov 16-erac.

- Mnogo ljudi bi se javilo i da sam Niku ili Mikija ostavio na klupi. Naša je prednost i bila dužina klupe, a posao nas iz stožera održavati rezerve spremnima i zadovoljnima da kad uđu naprave ono što su napravili Srna i Budan. Naravno da ovakav rasplet ne znači da će Srna odsad svaki puta započinjati utakmice s klupe, evo, mogu reći dva mjeseca prije Estonije da će u Tallinnu sigurno startati od 1. minute, ali u subotu navečer je njegovo postavljanje na klupu bila dobra stvar - objasnio je ‘el comandante’ Bilić.

Naš izbornik je i u najavama isticao da ima plan A, B i C. Pobjedu nam je donijela kombinacija planova B i C, ulazak Srne i kasnije Budana, uz Babićevo prebacivanje na lijevo krilo. Primjer utakmice kada izbornik nije imao plan B ili C bila je ona s Bugarskom, u prošlim kvalifikacijama, koja je nakon 2-0 završila 2-2, a malo je nedostajalo da se skroz preokrene...

- Razgovarao sam tijekom tjedna s Darijom tri puta. Objasnio sam mu svoju odluku da čeka na klupi i što se od njega očekuje kada uđe. Srna je igrač koji može dignuti cijelu momčad svojim ulaskom, što se i dogodilo. Naravno, pitali biste nas zašto Srna nije igrao otpočetka i da je završilo drukčije, ali ja i moji suradnici odgovaramo za sastav, početna postava je bila dio plana, koji se pokazao odličnim - rekao je Bilić i nastavio:

- Imali smo razrađen plan za slučaj da nam Makedonci povedu, što ne znači da Srnin ulazak nije bio planiran i da smo mi vodili. Odlučujući je bio naš pritisak u 2. poluvremenu, stvaranje prilika. U poluvremenu su igrači između sebe govorili - samo strpljivo, nemojmo brzati, to oni samo čekaju.

Bilić je objasnio i Budanovo uvođenje umjesto Balabana, također napadača:

- Da smo ubacili još jednog napadača uz Budana i Eduarda, oslabili bismo si vezni red, jer bismo vadili Kranjčara, jednog od najzaslužnijih za naš preokret u nastavku. Budan je bio predviđen za raniji ulazak da je dulje ostalo 0-1.

S tribina se doimalo da Miki Rapaić nije imao snage, pa se često nepotrebno odlučivao za centaršuteve, umjesto proigravanja.

- Ponavljam, nije Miki bio loš, nije naš plan bio da gubimo na poluvremenu, plan A je bio da vodimo, pa da Darijo uđe zbog makedonske ofenzive. Kad su s desetoricom krenuli po sva tri boda baš Srna im je pobjegao i dodao Eduardu za 2-1! Darijo je standardni reprezentativac, nije floskula kad govorimo da imamo 14-15 prvotimaca. Računali smo da ćemo elastični makedonski blok probiti proigravanjima s ruba 16-erca ili čak iz 16-erca. Zato je započeo Rapaić. No, previše smo bili napaljeni, ušli smo u utakmicu prenervozno, kroz dva dodavanja smo htjeli stvoriti šansu i dati gol. Nije da nam se raspala, ali to nije bila naša igra! Prvih 11 nije bila momčad za trku, a išli smo se nadtrčavati s Makedoncima, bili smo rastegnuti i to nije bilo dobro. U nastavku jest.

Bilić nije izdržao analizu ne završiti emotivnom reakcijom:

- Ako je ovo pobjeda nada mnom tih ljudi koji su mislili da Srna mora igrati otpočetka, neka bude tako, prihvaćam i tu priču.

Ne treba biti diplomirani psihoanalitičar da bi se primijetilo da je Bilića najviše pogodilo istupanje u medijima Igora Štimca na dan utakmice, u kojem je bez ikakvih ograda rekao da Srna mora igrati od 1. minute, čime je na neki način popljuvao i svog donedavnog ljubimca Kranjčara, ali i Hajdukovu legendu Rapaića.


- Razgovarao sam tijekom tjedna s Darijom tri puta. Objasnio sam mu svoju odluku da čeka na klupi i što se od njega očekuje kada uđe. Srna je igrač koji može dignuti cijelu momčad svojim ulaskom, što se i dogodilo - rekao je Bilić.

Asanović: S pravom smo strahovali
NOGOMET 2uzvxfl

Bilićev prvi pomoćnik Aljoša Asanović pohvalio je suparnika:

- S pravom smo se pribojavali Makedonije, koja je u Zagreb došla igrati nogomet. Pokazali su Makedonci da to znaju, ali je presudila naša ipak veća kvaliteta, iako je tek 2. poluvrijeme bilo na razini na koju smo navikli našu javnost. Iako je u nekim trenucima izgledalo da ćemo teško do preokreta, sačuvali smo mirnoću, vjerovali da će se naša kvaliteta pokazati i da će pobjeda doći.

Jurčević: Statistika potvrđuje dominaciju

Preostali Bilićev pomoćnik Nikola Jurčević istaknuo je statističke elemente u našu korist.

- I statistika potvrđuje našu dominaciju, od posjeda lopte do udaraca na vrata, a bez ijednog žutog kartona. Nemojte me krivo shvatiti, ali možda bi nam neki čak i dobro došao, jer bi to značilo da smo agresivniji u oduzimanju lopte suparniku.
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimened oľu 25, 2007 9:16 pm

Eurosport izabrao Srnu i Modrića u idealnu momčad

Gol Darija Srne iz slobodnog udarca televizijska postaja Eurosport proglasila je naljepšim od svih postignutih na subotnjim utakmicama kvalifikacija za Euro 2008.
Uz bok mu je jedino majstorija Ricarda Quaresme protiv Belgije - sjajni napadač Portugala vanjskim je “felšem” pogodio kut gola.
Eurosport je formirao i najbolju momčad subotnjih kvalifikacija, u kojoj su dvojica Hrvata: uz Darija Srnu, kojem je i 45minuta bilo dovoljno da bude igrač odluke protiv Makedonije, tu je desni branič Vedran Ćorluka. Uz hrvatski dvojac, najboljih 11 čine: rumunjski golman Bogdan Lobont, stoperi Lillian Thuram, Jacek Bak i Michael Jansen, vezni Tuncay, Cristiano Ronaldo i Stephen Ireland te David Healy i Kevin Kuranyi.
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimened oľu 25, 2007 9:17 pm

Darijo Srna: Najboljih 45 minuta u mojoj karijeri

Presretan sam, kao i svi ljubitelji nogometa u Hrvatskoj, jer smo napravili još jedan krupan korak prema konačnom cilju, plasmanu na EP, rekao je jučer Darijo Srna, neposredno nakon slijetanja u splitsku zračnu luku. Darijo će u Splitu provesti dva dana, u obitelji proslaviti pobjedu.
- Istina, bio sam razočaran i ljutit što nisam počeo utakmicu, no morao sam poštovati izbornikovu odluku. Ipak on odlučuje i odgovara za rezultat. Porazgovarali smo, nije bilo nikakvih nesporazuma, idemo dalje - poručuje Darijo nakon najboljih 45 minuta u karijeru.
- Sad se na brzinu ne mogu sjetiti, ali stvarno vjerujem kako je ovih 45 minuta protiv Makedonije najbolje što sam u životu odigrao. Gol, asistencija, greda, izboren crveni karton… Bio sam silno motiviran nakon blijede igre u prvom poluvremenu i valjda sam zato eksplodirao - kaže Srna i dodaje kako jedino žali zbog sukoba sa Sedloskim.
- Ponio sam se nesportski i zbog toga se ispričavam, no nisam mogao prijeći preko njegovih psovki i optužbi da sam odglumio faul, pa sam mu uzvratio.
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimepon oľu 26, 2007 9:57 pm

Srnin gol najljepši ­po izboru Eurosporta VIDEO

Srna je postigao najljepši gol u subotnjim kvalifikacijama za Euro 2008.

Gol iz slobodnog udarca koji je Darijo Srna postigao za izjednačenje na susretu Hrvatske i Makedonije proglašen je najljepšim po izboru TV kuće Eurosport. Novinari te televizije izabrali fantastičan gol našeg reprezentativca kao najbolji, među onima postignuitma u mninulom kolu kvalifikacija.
Srna je nedugo nakon ulaska u drugome poluvremenu namjestio loptu s desne strane na udaljenosti od oko 20 metara. Naš se veznjak odlično namjestio i opalio. Lopta je odsjela u suprotnom kutu golmana gostiju Janea Nikoloskog.
- Darijo je sjajno pucao, ali gol ide apsolutno na moju dušu - kazao je nakon utakmice svladani vratar.

https://www.youtube.com/watch?v=Vg_4V45QCBg
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitimepon oľu 26, 2007 9:58 pm

ma koji krvavi zborovi mi se pojavljuju kad se utipka izboru, ajmeeeeeeeee majko mila
[Vrh] Go down
Sponsored content





NOGOMET Empty
PostajNaslov: Re: NOGOMET   NOGOMET Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
NOGOMET
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
TALIYA-tales from the Cript :: SPORT-
Forum(o)Bir: