TALIYA-tales from the Cript
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TALIYA-tales from the Cript


 
Početna stranicaPortailGalleryPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 BOŽE POMOZI

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Blues
Admin
Blues


Female
Broj postova : 2083
humor : sarkastičan
Registration date : 20.02.2007

BOŽE POMOZI Empty
PostajNaslov: BOŽE POMOZI   BOŽE POMOZI Icon_minitimesri oľu 28, 2007 10:12 am

http://www.slobodnadalmacija.com/20060225/spektar02.asp


MRŽNJA NA INTERNETU OTKRIVAMO HRVATSKE
ŠKOLARCE KOJI SU OPČINJENI PAVELIĆEM I NDH
POKRET MLADIH USTAŠA
Oni imaju od 12 do 18 godina. Jedni se klanjaju poglavniku, Francetiću, Luburiću, Bobanu... Drugi su napravili web stranicu kako bi “uništili komunističku grupaciju u školi”. Treći ističu da je njihov blog “specijalna antikomunistička postrojba crnih orlova-Mioc Zadar”...

Piše Saša Jadrijević Tomas

U za poglavnika Pavelića i Krista, a protiv KOMUNISTA, naslov je jedne od brojnih stranica koju na domaćem blogu, te na drugim internetskim portalima i domenama vode hrvatski školarci, a predstavljaju se kao “novi mladi ustaše”. Većina te djece je u dobi od 12 do 18 godina, a stranicama su dali naslove poput “Crni orlovi”, “Ustaše”, “Za dom”, s objašnjenjima kako su blog i web stranice napravili “kako bi uništili komunističku grupaciju u školi”. Pišu i kako se klanjaju jedino Paveliću, Francetiću, Luburiću, Bobanu... Kreatori jedne od stranica navode kako je njihov blog “specijalna antikomunistička postrojba crnih orlova - Mioc Zadar”.
Od kame do plina

Misiju “poustašivanja” škola većinom provode dječaci, a među “ustaškom internet mladeži” pronašli smo i jednu djevojčicu, koja najradije doma igra “na laštik” i pleše aerobik uz pjesme “Jasenovac i Gradiška Stara”, “Spustila se gusta magla”, “Ustaški bećarac”, “Evo zore, evo dana”, “Ustašku oluju”, te često čita govore poglavnika Ante Pavelića koji su joj najbolja inspiracija prije učenja. Djevojčica se vjerojatno šali, ali smijeh svakako ne izaziva njezino odlično poznavanje ustroja NDH-a, te pojedinosti govora poglavnika.
Najšokantnije je to da neki od njihovih kolega na internetu, bilo preko spomenutih stranica ili internetskih foruma, upućuju posjetitelje (dajući im linkove) na druge stranice sa slikama žena kojima su, kako ističu, ustaše izvadili oči, s poukom kako će tako svi nehrvati završiti. Na tim sajtovima “preporučuju” da se pogledaju srpski civili bez glava, izmasakrirana djeca u Jasenovcu - govoreći kako je to Stranice ustaške mladežibio pravi način eliminacije Srba i onih “koji truju hrvatski zrak i naciju”. Jedna od slika koja je mila toj djeci je i fotografija srpskoga zarobljenika kojemu su ustaše odsjekli glavu.
Taj stravičan dokaz jednoga prošlog vremena nekima je povod za vulgarne komentare, izrugivanje i raspravu o tomu kojim je alatom ubijen taj civil. Uopće ne dvoje je li opravdano ubijen, vjerojatno tumačeći da je to zaslužio čim je ostao bez glave. Revni dječaci crtaju i karte, kako su istaknuli, “Velike Hrvatske”, a poduku o granicama takve Hrvatske dobili su od roditelja ili su im materijale poslali odrasli građani, poput onih koji uređuju stranice “Crne legije”. Spominju i da treba oživjeti druge metode iz Drugoga svjetskog rata u borbi protiv neprijatelja, očito aludirajući na koncentracijske logore, plinske komore, osakaćivanja...

RIJEC STRUCNJAKA:
Psihologinja GORDANA BULJAN-FLANDER:
ZATROVANI NASILJEM

Nasilnici se ne rađaju, nasilnici postaju zahvaljujući obitelji, društvu, školi. Mislim da su mladi zatrovani nasiljem, pa se zato događa da postave i ovakve stranice. Na to nasilje kojim su izloženi mladi nitko ne reagira. Također, cijela je društvena scena ispolitizirana, pa nije čudno njihovo tumačenje politike, ideologija. Država mladima ne nudi kreativne sadržaje, a najbolji pokazatelj ignorantskog odnosa prema mladima je HTV koji je ukinuo edukativne sadržaje.

Dr. ZLATKO MILIŠA, sociolog:
DJECA VODE INTERNETSKE RATOVE

Zgrožen sam takvim stranicama, ali, nažalost, nisam iznenađen. Jedan dio mladih je shvatio da su izigrani, pa svoju osobnost žele manifestirati na najekstremnije, bizarne načine. Ti mladi žele pozornost, jer je ne dobivaju od roditelja, škole, pa onda traže alternativne pravce, pa i one krajnje destruktivne poput tih stranica. Djeca su prije odmjeravala snage na igralištu, a sada vode internetske ratove. Žele postati face na taj način, pa i otvaranjem takvih stranica, pritom ne misleći koliko to strašne posljedice može imati na početku njihova životnog puta.

OSTATAK NA LINKU


Zadnja promjena: ; čet oľu 29, 2007 12:04 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
eireen
već 3 stars
već 3 stars
eireen


Female
Broj postova : 418
Age : 44
Lokacija : zadar
humor : vrlo crn
posao/hobi : imam/nemam
Registration date : 20.02.2007

BOŽE POMOZI Empty
PostajNaslov: Re: BOŽE POMOZI   BOŽE POMOZI Icon_minitimesri oľu 28, 2007 1:04 pm

stara vijest. a da se ne znam kako zgražam, pa i nisam.
danas me više ništa ne može iznenaditi. da vidiš kakve sam sve ja individue na faksu upoznala. bio je jedan iz mog kraja, toliko zadojen tim glupostima i toliko agresivan da je uništio sve pozitivno što je ekipa prije njega postigla u ZD. i dandanas mi je loše kad ga se sjetim.
a so obzirom koliko se roditelji danas posvećuju djeci (čast onima koji mogu), ništa me ne začuđuje.
[Vrh] Go down
http://alsinija.blog.hr
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

BOŽE POMOZI Empty
PostajNaslov: Re: BOŽE POMOZI   BOŽE POMOZI Icon_minitimesri oľu 28, 2007 1:26 pm

eireen slažem se s tobom u potpunosti, nisam ni najmanje zgrožena, nažalost, jer sam odavno upoznata s takvim stvarima, opet govorim nažalost, i čula sam sve i svašta a i vidjela od takvih balavaca
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

BOŽE POMOZI Empty
PostajNaslov: Re: BOŽE POMOZI   BOŽE POMOZI Icon_minitimesri oľu 28, 2007 1:32 pm

prvo hvala bogu da oko mene nema takvih budala, a kad mislim oko mene onda mislim na moje prijatelje, pa s tim nisam nikad ni bila upoznata do kraja...... ali.... krenuli mi svi na faks naravno prije 3 godine i uselili u studentski dom, kad tamo, ajme meni.... prijatelj dobije cimere (na kratko) koji i nije valjda tako loš dečko, al kod njega svakakvi rekviziti po stolu i po zidovima, slika pavelića uokvirena na stolu, kukasti križ stoji iznad kreveta, šalovi NDH i HSP-a i tako dalje.... kad smo to vidjeli zgroženi smo ostali, mi kojima tako nešto nikad nije bilo na pameti, e da a posebice kad smo vidjeli pjesmu neku oukvirenu isprintanu, e ne mogu je se sjetiti, al znam samo da smo u šoku ostali.....
samo to nije ništa, počeli mi van izlaziti po zg-u po tim nekim kafićima, a ono di studenti izlaze, masa u crnim majicama, jedan ima ispisano genocid, drugi ante pavelić, treći ovo, četvrti ono, al kladim se da ikoga pitaš šta im to znači oni pojma nemaju....
druge godine, mi kod drugog prijatelja, on je bio u drugom domu, apsolutno ista slika kao i kod ovoga, ima cimera isto malo priklonjenog, samo njegov je imao i karte hrvatske za vrijeme NDH poljepljene po sobi i tako....
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

BOŽE POMOZI Empty
PostajNaslov: Re: BOŽE POMOZI   BOŽE POMOZI Icon_minitimesri oľu 28, 2007 1:35 pm

al ajd ti eventualno mislim možda i znaju nešto, al što je najtragičnije kod moje sestre u školi, njena generacija, balavci koji ne znaju kak se zovu e i oni se foraju na tako nešto.... lijepo cura priđe dečku i pita ga šta mu znači to šta mu piše na majici on gleda u nju, veline znaš jel tako, kaže on ne znam, ja sam ustaša, a šta ti ta riječ znači pita ona opet, a kaže on nemam pojma... drugi dan... ona njemu s riječnikom evo vidiš to si pročitaj pa onda glumataj.... i veli on ajme pa nisam znao, ovo ono... al svejedno nikakve koristi dijeteje tako odgojeno i nema tu pomoći, nisu oni takvi zato što je to njima puhnulo, jer kako bi to samo tako puhnulo balavcima od 17,18 godina, ma i manje... to je jednostavno nažalost stvar kućnog odgoja
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

BOŽE POMOZI Empty
PostajNaslov: Re: BOŽE POMOZI   BOŽE POMOZI Icon_minitimesri oľu 28, 2007 1:35 pm

ajmeeeeeeeeee...opet sam i previše napisala, nadala sam se da neću o politici nikada, al ovo mi bilo poznato, pa ajd
[Vrh] Go down
Blues
Admin
Blues


Female
Broj postova : 2083
humor : sarkastičan
Registration date : 20.02.2007

BOŽE POMOZI Empty
PostajNaslov: Re: BOŽE POMOZI   BOŽE POMOZI Icon_minitimesri oľu 28, 2007 4:41 pm

e sve ste vi to lipo napisali,samo ima jedna stvar,moja kćer ide u tu školu!!!
ali ti nisu tako hrabri uživo,niti je ona išta tako vidjela tamo i doživila,koliko ja znam,a recimo da mi sve kaže.za blogove joj nisam ni rekla,jer kud baš Zadar i ta škola i to u novine???Ben ti slučaj!
[Vrh] Go down
Blues
Admin
Blues


Female
Broj postova : 2083
humor : sarkastičan
Registration date : 20.02.2007

BOŽE POMOZI Empty
PostajNaslov: Re: BOŽE POMOZI   BOŽE POMOZI Icon_minitimesri oľu 28, 2007 4:44 pm

hop je napisao/la:
ajmeeeeeeeeee...opet sam i previše napisala, nadala sam se da neću o politici nikada, al ovo mi bilo poznato, pa ajd
i ja sam se nadala dok mi nije kava stala u grlu jutros(ma što stala zagrcnula se i pripala!) iz razloga gore navedenog...........poslije kažem......dalje od moje kuće......pa eto...nema ih......
a samo djeca od 12-18 godinaaaaaa????KO??KO???KO???
tamo su sve dobri ,odlični učenici...........nema to veze,znam.....ali sve ti padne na pamet.............
Ili roditelji ili društvo s kojima se nalaze...netko od to dvoje je kriv..............a možda je nekima samo faza...............I hope sooooooooooo!!!
[Vrh] Go down
Blues
Admin
Blues


Female
Broj postova : 2083
humor : sarkastičan
Registration date : 20.02.2007

BOŽE POMOZI Empty
PostajNaslov: Re: BOŽE POMOZI   BOŽE POMOZI Icon_minitimesri oľu 28, 2007 4:48 pm

eireen je napisao/la:
stara vijest. a da se ne znam kako zgražam, pa i nisam.
danas me više ništa ne može iznenaditi. da vidiš kakve sam sve ja individue na faksu upoznala. bio je jedan iz mog kraja, toliko zadojen tim glupostima i toliko agresivan da je uništio sve pozitivno što je ekipa prije njega postigla u ZD. i dandanas mi je loše kad ga se sjetim.
a so obzirom koliko se roditelji danas posvećuju djeci (čast onima koji mogu), ništa me ne začuđuje.

ovo mi je isto strašno za čuti......nadam se da jedan pojedinac ne može
nikako i ne bi smio nikako stvoriti predrasude prema drugim ljudima.
Užassssssss!!
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

BOŽE POMOZI Empty
PostajNaslov: Re: BOŽE POMOZI   BOŽE POMOZI Icon_minitimesri oľu 28, 2007 6:58 pm

ma blues to ima svugdje a ne samo u zadru u miocu, apsolutno svugdje, i ne nije samo društvo krivo jer roditelji bi trebali valjda poznavati svoju djecu i učiti ih o nečemu, valjda znaju čime im se djeca bave, smatram da je to isključivo stvar kućnog odgoja, jer j... mu mater kakav si ti roditelj ako ne vidiš šta ti dijete nosi (majice, beđevi, šalovi, kape,......), ako ne vidiš šta ima po sobi poljepljeno i slično, zar ne.....
[Vrh] Go down
Blues
Admin
Blues


Female
Broj postova : 2083
humor : sarkastičan
Registration date : 20.02.2007

BOŽE POMOZI Empty
PostajNaslov: Re: BOŽE POMOZI   BOŽE POMOZI Icon_minitimečet oľu 29, 2007 1:26 am

hop je napisao/la:
ma blues to ima svugdje a ne samo u zadru u miocu, apsolutno svugdje, i ne nije samo društvo krivo jer roditelji bi trebali valjda poznavati svoju djecu i učiti ih o nečemu, valjda znaju čime im se djeca bave, smatram da je to isključivo stvar kućnog odgoja, jer j... mu mater kakav si ti roditelj ako ne vidiš šta ti dijete nosi (majice, beđevi, šalovi, kape,......), ako ne vidiš šta ima po sobi poljepljeno i slično, zar ne.....


je ali recimo poznam dobro neke slučajeve di roditelj ne može ništa protiv odluke "djeteta" ili može samo molit Boga da ga prođe.
pogotovo kad je ili otac ili majka sam,bez drugog partnera.
ne može,nemaju svi rješenje ni moć,ni autoritet.......komlicirano je to ful.

točno je da sam to vidila kod djece rastavljenih roditelja,koji se vjerojatno nisu slagali s ničim što se oko njih dešavalo,pa su neki svoj bunt,
izrazili pripadnostima pojedinim skupinama.

a bome neki i gore...........no to već ne znam jeli bila bolest(djeteta) u pitanju ili
samo bunt.........ne vjerujem da je bio samo bunt..............i jedno i drugo,možda.


na žalost danas neka djeca po školama traže pomoć pshijatra,žele se nekome ispovijediti,traže pomoćććććć,ali ne mogu je naći.
ima dosta djece koju također poznam da ih maltretiraju ili roditelji ili braća i sestre.
i tako dalje..............

idem sad već.............
[Vrh] Go down
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

BOŽE POMOZI Empty
PostajNaslov: Re: BOŽE POMOZI   BOŽE POMOZI Icon_minitimečet oľu 29, 2007 2:29 am

je, je znam blues moja......
al tu nije dijete krivo ni najmanje... gore ti je kad imaš takvog roditelja nego kad ga nemaš... imaš ga a ne služi ničemu, ne brine, ne mari i tako dalje...
ma mogla bi ja o tome raspravljati danima, satima, al aj neću sada.... uživo mi bolje ide ;)
ovaaaaajjjjjj... kad mi se bude dalo sve ću opet reć šta mislim sada...sad mi se trenutno ne da.... al i ovo kratko mislim da je dovoljno, možda preoštro, al j... ga tako je nažalost
[Vrh] Go down
Sponsored content





BOŽE POMOZI Empty
PostajNaslov: Re: BOŽE POMOZI   BOŽE POMOZI Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
BOŽE POMOZI
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
TALIYA-tales from the Cript :: POLITIKA-
Forum(o)Bir: