TALIYA-tales from the Cript
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TALIYA-tales from the Cript


 
Početna stranicaPortailGalleryPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Izgled je važan??

Go down 
+2
Admin
Blues
6 posters
Autor/icaPoruka
Blues
Admin
Blues


Female
Broj postova : 2083
humor : sarkastičan
Registration date : 20.02.2007

Izgled je važan?? Empty
PostajNaslov: Izgled je važan??   Izgled je važan?? Icon_minitimesri oľu 14, 2007 10:31 pm

SEKSUALNOST
Izgled (ni)je važan
Privlači li nas nečija ljepota, ili nešto drugo?

Zagreb, 07.12.2006. 09:00 (Vipnet)


Što se događa prilikom susreta sa osobom koja nas snažno fizički privuče? Pjesnici kažu - udar groma ili leptirići u trbuhu, romantičari tvrde - ljubav na prvi pogled, dok znanstvenici pojašnjavaju da nam se, kad ugledamo potencijalnog partnera, povećava razina dopamina u mozgu što izaziva osjećaj euforije, a zjenice se šire.

Što uzrokuje sve te reakcije? Budući da se radi o prvom susretu, vjerojatno fizička pojava, ili? Dakle, izgled je važan. Ipak, postavlja se pitanje u kojoj mjeri? Na koji način?

Poznat je pojam (stereo)tipova koji nas privlače, primjerice, nježna plavuša, temperamentna crnka, vatrena crvenokosa …. Ili, govorimo li o muškarcima - zavodljivi Mediteranci, visoki sjevernjaci, mišićavi sportaši, uglađeni intelektualci ….



Zašto nas neke osobe odmah 'zapale' te sam pogled na njih izaziva intenzivnu fizičku reakciju - ubrzano kucanje srca, znojenje dlanova, nervozu, ili možda euforiju, radost, …. dok nas druge ostavljaju 'hladnima'? Radi li se isključivo o onome što nazivamo fizička ili vanjska ljepota? Možda, ali ne u uobičajenom kontekstu, jer, ne postoji osoba koja je lijepa ama baš svima (pa čak ni Angelina Jolie).



Doduše, postoji teorija o apsolutno lijepom licu do kojeg su znanstvenici došli dajući ispitanicima fotografije desetaka žena, koje su ovi ocijenili kao privlačne, manje privlačne, te najmanje privlačne. Usporedbom lica svih žena koje su 'etiketirane' kao privlačne, došli su do 'univerzalne ljepotice' - žene velikih, bademastih očiju, malog i ravnog nosa, punih usana - lica koje pomalo podsjeća na dječje. Ipak, može li opisana krasotica 'zaluditi' svakog muškarca koji je ugleda? Nešto poput priče o Narcisu? Prisjetimo se, prema grčkoj mitologiji, Narcis je bio toliko lijep mladić da je svaka djevojka padala u nesvijest čim bi ga vidjela. Naravno, mitovi su jedno, a realnost nešto sasvim drugo. Uostalom, ponekad upravo sitne nepravilnosti lice čine zanimljivim i šarmantnim.

Monica Bellucci
Monica Bellucci


Sudeći prema mišljenju znanstvenika, Narcis u stvarnosti ne bi bio takav zavodnik, jer, svi u podsvijesti nosimo viziju individualnog ideala ljepote koji je 'kreiran' od potisnutih želja i potreba, genetskog naslijeđa, utjecaja okoline. Ljepota je u očima promatrača, stoga, ono što je jednoj osobi lijepo, nije nužno lijepo i drugoj. Doduše, točno je da postoje osobe koje većina ljudi smatra privlačnima, ali, većina ne znači i svi.

Postoje razne teorije o tome što nas privlači i zašto, stoga, prisjetimo se nekih od njih.

U prvoj, navodi se važnost zadovoljstva samim sobom i potrage za onim što nam „nedostaje". Primjerice, tamnokose osobe zadovoljne svojom bojom kose češće će odabrati tamnokosog partnera, dok će one koje čeznu za 'zlatnim vlasima' tražiti partnera koji ima upravo takve. Također, žene nižeg rasta često će poželjeti društvo znatno viših muškaraca.



Prema drugoj teoriji, plavooki muškarci preferiraju plavooke pripadnice nježnijeg spola. Razlog je kontrola potomstva putem gena. Naime, poznato je da su plave oči rezultat isključivo dvaju recesivnih gena (jednog s majčine i jednog s očeve strane), stoga, smeđe oči (dominantni gen) kod djeteta značile bi samo jedno - nevjeru, što plavooki muškarci žele spriječiti.

Ova teorija ne 'prolazi' kod muškaraca sa smeđim očima jer je u slučaju te boje očiju moguća veća kombinacija gena (Aa, AA) pa je i kontrola porijekla potomstva teža.



U trećoj teoriji, vraćamo se osnovama. Velike grudi i široki bokovi od davnina su asocirali na žensku plodnost, stoga ih pripadnici snažnijeg spola smatraju skoro neodoljivima, dok široka muška ramena predstavljaju dominantnog alfa muškarca u kojem veliki broj žena pronalazi zaštitnika, svjesno ili podsvjesno.

Pišući o fizičkoj privlačnosti, spomenimo i rezultate ankete Vip.hr portala. Pitali smo vas smeta li vam dlakavost kod partnera. 39% od 574 sudionika ankete odlučilo se za odgovor „Da, bljak!", što bi se moglo protumačiti kao opadanje popularnosti čuvenog muškog 'ljubavnog tepiha', ili možda dlakavih ženskih nogu. Međutim, samo nekoliko postotaka manje - točnije 30% sudionika smatra da dlakavost može biti baš seksi, dok je 31% odabralo odgovor „Nije mi to uopće važno u vezi". Dakle, rezultati su prilično ujednačeni što vjerojatno znači da sve prolazi.



Budući da je anketa bila namijenjena i muškarcima i ženama, teško je razlučiti koji udio se odnosi na dlakavost muških, a koji ženskih partnera. Ipak, osvrnemo li se na suvremene svjetske trendove, depilacija je 'in' kod pripadnika obaju spolova. Kod žena radi se primarno o nogama i 'intimnoj frizuri' (sve se više spominju brazilski i američki stil depilacije intimnog područja), dok 'metro' muškarci depiliraju ne samo leđa i prsa, već često i noge.

Naravno, prisutna je i 'druga strana priče' - muškarci koji smatraju da su žene dlakavih nogu strastvenije, te pripadnice nježnijeg spola koje jedino muškarce sa izraženim 'ljubavnim tepihom' tj. dlakavim prsima smatraju 'pravim muškarcima'.



Stižemo do uvijek dobrodošle izreke da se o ukusima ne raspravlja, jer oni su, na kraju krajeva, individualni. Stoga, nije važno volite li visoke, niske, plave, crne, …. - važno je da volite, jer, ovaj svijet bio bi znatno hladniji da ga ne zagrijavaju 'ljubavne vatre'. Budući da ulazimo u zimsko doba godine, najbolje je prebroditi ga u partnerovom zagrljaju.

(DM)
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Broj postova : 895
Age : 45
Lokacija : http://www.rtl.hr/vijesti/prikaz/9479/
Registration date : 20.02.2007

Izgled je važan?? Empty
PostajNaslov: Re: Izgled je važan??   Izgled je važan?? Icon_minitimesri oľu 14, 2007 10:50 pm

mene pale cice i guzice :)
ha ha
[Vrh] Go down
https://ekipa.niceboard.com
hop
Mount Everest
Mount Everest
hop


Female
Broj postova : 1372
Age : 39
Registration date : 23.02.2007

Izgled je važan?? Empty
PostajNaslov: Re: Izgled je važan??   Izgled je važan?? Icon_minitimesri oľu 14, 2007 11:22 pm

Ljepota je u očima promatrača, stoga, ono što je jednoj osobi lijepo, nije nužno lijepo i drugoj. Doduše, točno je da postoje osobe koje većina ljudi smatra privlačnima, ali, većina ne znači i svi.- s ovim se definitivno slažem, mislim da je fizički izgled dosta bitan (možda zvučim ko balavica, al meni je) al zato se i slažem s onom rečenicom, ne znači ako je meni netko privlačan da je i nekom drugom isto. znači mora biti sklad fizičkog i psihičkog, budimo realni.... ljudi govore izgled nije važan....hmmmmmmm.... ovisi kakav izgled.... ajme užasna sam, jesam, znam.... ostat ću možda sama sa ovakvim svojim stajalištima, ali...... šta bi ja sada.....
znači prvo možeš zamjetiti samo fizički izgled, a tek onda upoznaješ osobu kakva ona u biti i je...što znači da netko abnormalno lijep ne mora značiti da će te očarati ako je neki "dibidus", "napuhanko", ukratko "kreten", a netk manje lijep te može očarati samo tako....da, istina...ali ja osobno nikada ne bih mogla biti s nekim tko je dobar ko kruh i sve, sve, a meni jednostavno nije privlačan, ne bi...j... mu mater ne bi i nek me popljuje tko hoće...nisam do sada ne moram ni od sada...iako vrijeme mi otkucava...hehehehehehe...
i da, alergična sam na dlakave muškarce, ajme odmah se ježim, ja to gledati ne mogu, dlakava prsa su meni nešto.......aaaaaaaaaa laaaaaaaaa.... ne mogu i točka.....
kraj, finito...neću se još dublje potkopavati ;)
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Broj postova : 895
Age : 45
Lokacija : http://www.rtl.hr/vijesti/prikaz/9479/
Registration date : 20.02.2007

Izgled je važan?? Empty
PostajNaslov: Re: Izgled je važan??   Izgled je važan?? Icon_minitimečet oľu 15, 2007 11:40 am

Slažem se HOP
[Vrh] Go down
https://ekipa.niceboard.com
ruda
idemo još!
ruda


Broj postova : 12
Registration date : 15.03.2007

Izgled je važan?? Empty
PostajNaslov: Re: Izgled je važan??   Izgled je važan?? Icon_minitimečet oľu 15, 2007 1:09 pm

Evo, ja priznajem da me Blues odmah privukla, ali ne mogu objasniti kako ili čime.
I da, ne osječam leptiriće u trbuhu nego bumbare
[Vrh] Go down
Blues
Admin
Blues


Female
Broj postova : 2083
humor : sarkastičan
Registration date : 20.02.2007

Izgled je važan?? Empty
PostajNaslov: Re: Izgled je važan??   Izgled je važan?? Icon_minitimečet oľu 15, 2007 2:01 pm

ruda je napisao/la:
Evo, ja priznajem da me Blues odmah privukla, ali ne mogu objasniti kako ili čime.
I da, ne osječam leptiriće u trbuhu nego bumbare


znala sam ja to,to mi svi kažu cheers

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Nelson_Blues27
već 3 stars
već 3 stars
Nelson_Blues27


Male
Broj postova : 312
Age : 43
Lokacija : from PM
Registration date : 20.02.2007

Izgled je važan?? Empty
PostajNaslov: Re: Izgled je važan??   Izgled je važan?? Icon_minitimečet oľu 22, 2007 10:43 pm

Napomena: svi pristojni postovi biti će izbrisani
[Vrh] Go down
Blues
Admin
Blues


Female
Broj postova : 2083
humor : sarkastičan
Registration date : 20.02.2007

Izgled je važan?? Empty
PostajNaslov: Re: Izgled je važan??   Izgled je važan?? Icon_minitimesri oľu 28, 2007 9:09 pm

Nelson_Blues27 je napisao/la:
Napomena: svi pristojni postovi biti će izbrisani
Blago nama s ovakvim moderatorom.
Od početka eto bar je rekao jednu rečenicu,al pravu. Izgled je važan?? 8013
[Vrh] Go down
Vladimir
novak/inja
novak/inja
Vladimir


Male
Broj postova : 4
Age : 54
Lokacija : paris
Registration date : 23.02.2008

Izgled je važan?? Empty
PostajNaslov: Re: Izgled je važan??   Izgled je važan?? Icon_minitimesub oľu 01, 2008 10:21 am

I mene je takodjer Blues privukla,zasto ne znam Izgled je važan?? 650558
[Vrh] Go down
Sponsored content





Izgled je važan?? Empty
PostajNaslov: Re: Izgled je važan??   Izgled je važan?? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Izgled je važan??
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
TALIYA-tales from the Cript :: SEKS I OKOLO ;)-
Forum(o)Bir: