TALIYA-tales from the Cript
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TALIYA-tales from the Cript


 
Početna stranicaPortailGalleryPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 AND OSCAR"S GOES TO:

Go down 
Autor/icaPoruka
Blues
Admin
Blues


Female
Broj postova : 2083
humor : sarkastičan
Registration date : 20.02.2007

AND OSCAR"S GOES TO: Empty
PostajNaslov: AND OSCAR"S GOES TO:   AND OSCAR"S GOES TO: Icon_minitimepon vel 26, 2007 1:14 pm

Martin Scorsese i “Pokojni” definitivni su pobjednici ovogodišnje 79. dodjele Oscara. Uz dva najvažnija Oscara – za najbolji film i za najbolju režiju, film je dobio Oscara za najbolju montažu i najbolji adaptirani scenarij. Scorseseu je ovo prvi Oscar, a osma nominacija (šesta za režiju).

“Hvala. Hvala. Hvala. Hvala. ... Hvala. Molim vas, biste li mogli ponovno provjeriti tu omotnicu?”


Najboljim glumcem proglašen je Forest Whitaker za ulogu zloglasnog ugandskog diktatora Idija Amina u “Posljednjem kralju Škotske”. Za Whitakera je ovo bila prva nominacija.

“Kad sam bio dijete gledao sam filmove jedino sa stražnjeg sjedala automobila mojih roditelja. U auto-kinu. I nije bilo realno razmišljati kako bih jednog dana mogao glumiti u filmovima. Ova nagrada večeras govori mi da je to moguće.”


Helen Mirren dobila je zlatni kipić za svoju ulogu u filmu “Kraljica”. Ovo je njena treća nominacija za Oscara, a prije ovog bila je nominirana za “Gosford Park” i “Ludilo kralja Georga”.

“Moja sestra rekla mi je da djeca vole dobivati zlatne zvjezdice, a ovo je najveća i najsjajnija zlatna zvjezdica koju sam ikad dobila u životu.”



Alan Arkin dobio je Oscara za najboljeg sporednog glumca za ulogu živahnog djeda u filmu “Mala Miss Amerike”. Ovo mu je bila treća nominacija, te prvi Oscar.

“Više od svega dirnut sam srdačnošću kojom je prihvaćen ovaj naš mali film. U ova burna vremena on tako otvoreno govori o tome kako je moguće ostati nevin, rasti i biti povezan s onima oko sebe.”


Jennifer Hudson prvi je puta nominirana za Oscara i osvojila ga je za najbolju sporednu ulogu u filmu “Dreamgirls”.

“O, Bože. Ne mogu vjerovati. Pogledajte što Bog može učiniti. Kad bi barem moja baka bila ovdje da me vidi. Ona je bila moja najveća inspiracija


Morriconeu Oscar za životno djelo
Američka Akademija filmskih znanosti i umjetnosti objavila je kako će talijanski skladatelj Ennio Morricone u veljači primiti Oscara za životno djelo. Morricone je poznat po filmskoj glazbi, posebno onoj u filmovima Sergia Leonea. Tijekom 45 godina karijere Morricone je skladao glazbu za oko 400 filmova i Akademija želi nagraditi njegov fantastičan doprinos umjetnosti filmske glazbe. 78-godišnji Morricone postao je poznat po glazbi za film "Za šaku dolara", a nakon toga je skladao i za filmove "Cinema Paradiso", "Bilo jednom u Americi" i "Nedodirljive", ali i brojne druge filmove. Morricone je zbog svog skladateljskog umijeća pet puta bio nominiran za Oscara, ali ga sve dosad nije uspio osvojiti.


Oscara za najbolji film dobio je film:"Pokojni"-Martina S.
[Vrh] Go down
 
AND OSCAR"S GOES TO:
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Oscar
» "gospoda glembajevi"

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
TALIYA-tales from the Cript :: TELEVIZIJA-
Forum(o)Bir: